از روزنامه همشهری امروز!

اول به اینجا یه نگاهی بندازین!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

خب، منظورم بیشتر این دو قسمتش بود:

 

1-

 

 

تصوير ورودي بزرگترين فرودگاه كشور را نشان مي دهد. فرودگاهي كه قرار است معبر ورود بيگانگان به كشور باشد.
همچنان كه مي بينيم قله فوجي ياما افتخار نماد اين فرودگاه را كسب كرده است.
احتمالاً  موضوع يك اشتباه ساده است: فوجي ياما را به جاي دماوند اشتباه گرفته اند. اما   آيا بين فوجي ياما و دماوند اين قدر شباهت وجود دارد؟ به قله بريده و مضرس فوجي ياما دقت كنيد.

 

2-

 

گروه شهري: اولين فيلم حرفه اي از پلنگ ايران گرفته شد.گروه تصوير برداري پروژه ايران جهاني در يك مرز كه با مشاركت تسهيلات محيط زيست جهاني (JEF) تهيه مي شود يكشنبه هفته جاري موفق شدند در پارك  ملي توران واقع در استان سمنان در كوه چشمه پريه از يك قلاده پلنگ نر به مدت ده دقيقه فيلمبرداري كنند.
اين فيلم كه توسط آرش اينانلو سرپرست گروه تصويربرداري پروژه و دستيار وي عبدالرضا فرقاني فيلم برداري شده است، پلنگ را در آرامش كامل و از فاصله نزديك نشان مي دهد. فيلم موجود نخستين فيلم حرفه اي از زندگي پلنگ در ايران به شمار آمده و مي تواند براي تحقيقات علمي و تبليغات اكوتوريستي بسيار مورد استفاده قرار گيرد. گروه مذكور سال گذشته نيز موفق شده بودند از گرگ سرخ خراسان نيز براي اولين بار تصوير تهيه كنند.
گفتني است كه بزرگترين پروژه تصويربرداري از حيات وحش ايران چند سال پيش توسط گروه اعزامي شبكه بي بي سي انجام شد، اما آن گروه نيز موفق به تهيه تصوير از زندگي پلنگ در ايران نشده و در بخش مربوطه از تصاوير آرشيوي پلنگ آفريقايي استفاده كرد كه واكنش قابل توجهي را در ميان كارشناسان محيط زيست برانگيخت.

 

 

حالا توجه تون رو به سه نکته جلب می کنم:

 

* خب، می بینید که.. جنابانی که در قسمت اول به زعم خود سوتی طرفا رو گرفتن، در پایین خودشون سوتی خفن تری دادن(از این نظر خفن تر که اون بالا کلی خودشون اَخ اَخ و پیف، پیف کردن)  و بعد از کلی آسمون به ریسمون بافتن و عیب و ایراد گرفتن از BBCخودشون در نهایت یه عکس بی کیفیت از یوزپلنگ( اون هم احتمالن از نوع آفریقایی) رو به جای پلنگ ایرانی جا زدن! البته شاید هم سوتی نبوده و فقط خواستن یادی از این آفتاب لب بام اين کهن ديار(...) کرده باشن:))

 

** همشهری جزو پر تیراژ ترین روزنامه های ایران است.

 

*** آقای آرش اینانلو و گروهشون، کار خیلی خیلی بزرگ و ارزشمندی انجام دادند که جای سپاس فراوان دارد. من هم به نوبه خودم این موفقیت را به همه شان تبریک می گویم...

/ 7 نظر / 48 بازدید
بهار

جدا ؟ چه جالب .این چیزا بعید نیست .مثل یه دفعه که خبر فوت یکی از پسرای فامیل ما در اثر خودکشی توی یه روزنامه ای چاپ شد ولی اون نمرده بود.سلام این اولین باره که به وبلاگتون سر می زنم امیدوارم موفق باشید .

نکته سنج

جالب بود. بله طبيعت نويسان هم سوتی ميدهند. اما بايد توجهتان رو به اين مطلب جلب کنم که نويسنده های اين ۲ مقاله ۲ نفر متفاوت هستند. و شما به اين قضيه دقت نکرده ايد. موفق باشيد

شاهین

بله، نویسندگان این دو مطلب دو نفر متفاوت هستند(زیاد هم نکته ریزی نبود و احتیاج به نکته سنجی نداشت!) اما مجموعه در نهایت تحت مدیریت واحدی اداره می شود و اگر این جوری باشد که هر کی بخواهد ساز خودش را بزند که...

vih

((....هراس من باری همه از مردن در سرزمينی ست که مزد گورکن از بهای آزادی انسان فزون تر باشد ......))برای پست آخره...:(

حميد

متن آخرت حقيقت تلخ و دلگيری بود شاهين ...

عباث!

سلام متاسفانه اين اشتباه از کادر فنی بود و همون روز هم به روزنامه اطلاع داد ه شد اما ديگر دير شده بود به آرش هم که زنگ زدم کلافه بود اما . نوع برخورد هم با این موضوعات از سوی مخاطبین جالب است