به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

جسته و گریخته از روزنامه ها...

- توضیح اداره کل محیط زیست مازنداران به روزنامه شرق(دیروز)

 

شرق: اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران درباره درج گزارش هاى مرتبط با قتل محيط بان خراسان شمالى در روزنامه شرق در ۲۱ تيرماه ۸۵ نكاتى را در قالب تذكر اعلام و تاكيد كرده است به منظور افكار عمومى و انعكاس حقايق بازگو نشده به قيد فوريت درج شود. در اين نامه آمده است. در قسمت پایانی آن می خوانیم:

 

... ۳- استفاده از نيروهاى كارآمد و متخصص و بهره ورى از توان و استعدادهاى بالقوه موجود به منظور ساماندهى امور و بهينه سازى اوضاع ازجمله اولويت هاى دولت كريمه جمهورى اسلامى و مهرورز محسوب مى گردد. خوشبختانه شناسايى و به كارگيرى مطلوب اين نيروها در زمان تصدى سركار خانم دكتر واعظ جوادى جزء سياست   هاى اصلى سازمان در بخش ساماندهى نيروى انسانى مى باشد. از اين رو بهره گيرى از توان مديرى كارآمد همچون آقاى يحيى شاهكومحلى در استان تازه تاسيس خراسان شمالى و با اهميت زيستى كه مناطق طبيعى بالايى دارد و در قالبى ديگر از سلسله مراتب ادارى مستثنى از اين قاعده نبوده و نخواهد بود. مشاراليه در برهه اى از زمان جهت اعمال سازوكارهاى قانونى و بهينه سازى اوضاع و شرايط بغرنج ناشى از تاخت و تاز هاى بى حد و حصر افراد سودجو و خائن به ميراث طبيعى به خطه اى ديگر از اين مملكت و در راستاى خدمات رسانى بهتر اعزام گرديد كه اين مهم نه تنها در هاله اى از ابهام نبوده بلكه جزء افتخارات ايشان در طول ۲۰ سال و اندى خدمت تلقى مى گرديد كه هماره خود را حامى بى ادعاى محيط زيست عنوان و انجام وظيفه در تمامى اقصى نقاط مملكت را جزء مبانى اعتقادى و اخلاقى و شرعى خويش مى پنداشت. لذا درج اخبارى از اين دست كه انتقال ايشان در گيرودار چالش  هاى پيش آمده عديده نامعلوم بوده تخطئه حقايق محسوب گشته و قابل اغماض نمى باشد.

 

گفتیم خب و باریک اله به شما و دولت مهرورز که این طوری از سرمایه هاش محافظت می کنه. راستی یه جلیقه ضد گلوله، یه تفنگ بی هوشی و مهمات مربوطه اش و ... چقدر قیمت داره؟

!

2- چه می کنه این همشهری!

 

در صفحه آخر روزنامه امروز در قسمت گشتی در خبرها می خوانیم:

 

مسواک زدن گرگدن!

لندن: در باغ وحش شهر لندن دو كرگدن غول پيكر وجود دارد كه دندانپزشكان به طور مداوم به معاينه دندانهاي اين دو حيوان مي پردازند. حتي دو بار در روز دندانهاي اين كرگدنها مسواك مي شود. البته مسواك زدن دندانهاي اين حيوانات كار ساده اي نيست چون بايد با يك جاروي بلند اين كار را انجام داد.

 

خب مثل اینکه اون اشتباه یوزپلنگ و پلنگ چندان اتفاقی نبوده، باز هم گلی به جمال اونها... این یکی ها دیگه گرگدن رو جای اسب آبی قالب کردن، شاید هم برعکس:))

می دونم، شاید توی این گیر و دار و اوضاعی که الان توی این دنیای وانفسا هست و اتفاقن ما هم درست وسطش گیر کردیم، گیر دادن به این مسایل خیلی فانتزی و مسخره به نظر بیاد. اما خب یه چیزی هم هست: همشهری جز پر تیراژ ترین روزنامه هاست، صفحه آخرش جزو پر خواننده ترین صفحه هاش هست و یه نیم خط آگهی توش خدا تومن قیمت داره و ... اصلن ولش کن یه مترجم یه اشتباه ساده(؟) کرده دیگه... اصلن این برات اهمیتی داره، اصغر!!؟


یکشنبه ۱ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا