به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

آنفولانزای مرغی و فصل شکار امسال!!!

حتما همه در مورد این  قضیه احتمال شیوع آنفولانزای مرغی در ایران چیزهایی شنیده اید. گویا پس از همه گیری این بیماری در آسیای جنوب شرقی و گسترش آن به مناطق شمالی آسیا و از جمله منطقه سیبری که محل تابستان گذرانی اغلب گونه های مرغابی سان ِ مهاجر به ایران است؛ اکنون این بیماری به همراه سفیرانش در راه انتقال به ایران است، انتقالی که به هیچ گونه ای راه مقابله با آن وجود ندارد. پس بر دوستان عزیز شکارچی است که با توجه به خطرناک بودن بیش از حد این بیماری، با رعایت نکات ایمنی در برخورد با این پرندگان مهاجر خود و اطرافیانشان را از گزند هر گونه آسیبی محفوظ دارند و البته اسباب مسرت خاطر و خوشحالی آنتی های عزیز را فراهم نياورند و این بهانه را به دستشان ندهند که بعدا پشت سرشان بگویند که آه شکارها دامنشان را گرفت و به تیر غیب دچار شدند و …:))  (البته این جمله آخر شوخی بود!!!)

برای نوشتن این مطلب از چند منبع مختلف استفاده کردم که سوی پیکان های هشدارهایشان بیشتر به سوی مرغدارها و مجتمع های مرغداری بود و این وسط اصلا کسی اشاره ای به شکارچیان که جزو اولین نفراتی هستند که ممکن است با این پرندگان آلوده برخوردی داشته باشند نکرده بود!

به همین دلیل خلاصه ای از مطالب را که خواندم بعلاوه استنتاجات خودم از آنها، به صورتی ساده و کاربردی می نویسم، امیدوارم که مفید واقع شوند و در ضمن دوستان اگر نظر تکمیلی یا اصلاحی دارند حتما در قسمت نظرخواهی بنویسند که همه از آن استفاده کنیم.

 

خلاصه ای در مورد بیماری:

این بیماری یک بیماری ویروسی است که مخصوص ماکیان بوده ودر بین آن ها شیوع دارد و البته گزارش شده است که سایر پرندگان مانند اردک ها و... و نیز حیوانات اهلی و خانگی مانند گربه ها و خوک ها نیز از آن مصون نمی مانند. این ویروس چنانچه به انسانی که خود ناقل ویروس آنفولانزای فصلی می باشد منتقل شود با ویروس موجود در بدن او ترکیب شده و بعد از یک جهش ژنتیکی، ویروس پیوند خورده ای را تولید می نماید که قابلیت شیوع بین انسان ها را دارا می باشد. این ویروس بسیار خطرناک توصیف شده به طوری که بنا بر تحقیقات به عمل آمده از سال 2003 هشتاد درصد(80%) کسانی به آن مبتلا شده اند، جان باخته اند و به گفته مسولان پزشکی کشور این بیماری از حیث خطرناک بودن در راس هرم بیماری های مشترک انسان دام از قبیل تب كریمه كنگو، سارس، بروسلوز، سل و هاری قرار دارد و تقریبا هیچ فردی در مقابل آن مصونیت ندارد.

 

علایم بیماری:

این بیماری ابتدا با يك تب خفيف، سردرد و درد مفاصل آغاز می‌شود. تب بيمار ممكن است به مدت يك روز فروكش كند. بيمار به سختی تنفس می‌كند و به تدريج سرفه‌ها آغاز می‌شود. همزمان با كم رسيدن اكسيژن به مغز در اثر اشكال در تنفس حالت كما و مرگ به همراه خواهد داشت. از آنجا كه علائم آنفولانزای مرغی بسيار مشابه آنفولانزای معمولی است، خطر آن اينست كه ممكنست پزشكان نتوانند تفاوت آنها را تشخيص دهند. اما در صورتی كه اين بيماری ظرف 48 ساعت تشخيص داده شود و بيمار تحت درمان خاص بيماری مانند مصرف داروی ضد ويروسی Tamiflu قرار گيرد، بيمار معمولا بهبودی كامل بدست می‌آورد. برای این بیماری هنوز واکسن مطمئنی ساخته نشده است.

 

توصیه های ایمنی

تا آنجایی که من دستگیرم شد، در اکثر موارد انتقال بیماری از طریق تماس پوستی یا تنفسی با مدفوع و یا اعما احشای پرنده آلوده صورت می گیرد. لذا برای جلوگیری از انتقال، راهکارهای زیر پیشنهاد می شود:

 

-          در صورتی که پرنده شکار شده دارای هر گونه علایم بیماری( سیاه بودن غیر عادی ساق پاها، خونریزی های غیر عادی و ...) بود، از مصرف آن خودداری شود وبا در نظر گرفتن موارد ایمنی و رعایت بهداشت آب و خاک سریعا معدوم گردد.

-          پرکندن و شکم کردن پرنده شکار حتما در محیط خارج از خانه و با استفاده از دستکش های یکبار مصرف صورت گردد و دقت گردد که پوست و گوشت حیوان به هیچ وجه با مدفوع و یا اعما احشا، آلوده نگردد و در نهایت دستکش های مستعمل به همراه اعما احشای خارج شده، با در نظر گرفتن موارد ایمنی و رعایت بهداشت آب و خاک سریعا معدوم گردد.

-          بعد از طی کردن مرحله بالا، در صورت آلوده شدن گوشت یا پوست که بعضی اوقات به سبب محل اصابت ساچمه ها اجتناب ناپذیر است، در همان محل شکارگاه یک شست و شوی اولیه انجام شود و هر پرنده در یک کیسه پلاستیکی مجزا و در بسته و بدون هر گونه تماس با اتومبیل و یا لباسهای افراد به خانه برده شود.

-          در خانه با استفاده از دستکش یکبار مصرف به خوبی شسته شود و بعد از این کار محل شستشو حتما ضدعفونی شود.

-          این ویروس برای کشته شدن باید حداقل 30 دقیقه در دمای بالای 70 درجه سانتی گراد قرار گیرد. بنابراین اکیدا توصیه می شود که گوشت حتما به صورت پخته شده و نه کبابی یا سرخ شده مصرف گردد.

 

تذکر 1: گرچه که راه ورود این بیماری از طریق پرندگان مهاجر است ولی در نقاط آلوده شده پرندگان اهلی و نیز پرندگان بومی وحشی مانند کبک و ... از آن مصون نیستند.

تذکر 2: اگر شرایطی پیش آمد که ورود بیماری و همه گیری آن کاملا محرز شد، به سبب خطر بالقوه ای که در آماده سازی و مصرف گوشت این پرندگان وجود دارد بهتر است که کلا از شکار این پرنده ها برای این فصل خودداری شود.

 تذکر 3: به نظر من خیلی مناسب می آید که سازمان حفاظت محیط زیست در کنار صدور پروانه های شکار با             چاپ برگه های هشدار و الصاق آنها به پروانه صادر شده، شکارچیان را از خطرات و راه های پیشگیری از این بیماری مطلع کند.

 

 

منابع:

http://www.nedayesalamat.com/modules.php?name=News&file=article&sid=22

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=220247

http://biology82.blogsky.com/?PostId=129

http://asp.irteb.com/news/completenews.aspx?id=5256

 

 

امیدوارم که مطلب برای همه عزیزان مفید و قابل استفاده بوده باشد و دوباره تاکید می کنم که در صورت داشتن نظرات اصلاحی یا تکمیلی حتما آن ها را در قسمت نظرخواهی درج کنید تا همه از آن ها استفاده کنیم. و در پایان آرزو می کنم که همگی فصل شکار خوب و سالمی را پیش روی داشته باشید...:) 


جمعه ٢٥ شهریور ،۱۳۸٤

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا