به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

:)

بعضی از وسایل هستن که در نگاه اول خیلی ساده و بدیهی به نظر می رسن. اما وقتی در عمل باهاشون کار کردی تازه پی به کارایی و قابلیت هاشون می بریو که این قضیه نشان از صرف وقت و تجربه ای داره که در طول زمان افرادی صرف اجرای یک ایده جدید و بهبود اون کردن تا گذشته و گذشته تا تبدیل به چیزی شده که الان توی دست ماست و باهاش کار می کنیم و بهترین کارایی رو داره و چه قشنگ گفتن که "تجربه، انباشت خرد در طول زمان است..".

حالا نمونه اش همین تبرچه یا به قولی داسی هست که عکسش رو پایین می بینید و محصول کار یه استادکار مازندرانیه. راستش نمی دونم چند سال یا شاید چند قرن هست که همینطوری و با همین شکل ساخته می شه اما هر چی هست شکل فعلیش، تبدیل به وسیله چند منظوره ایده آل برای شاخه زنی، علف بری، راه باز کردن توی کوره راه های جنگلی و حتی دفاع شخصی شده است.

 

by Ali Ameri 

 

اما حالا داستان چیه که در مورد این نوشتم؟

راستش خیلی وقت ها توی طبیعت احتیاج داری که از شاخه درختان و یا درختچه ها چوب تهیه کنی حالا چه برای به عنوان هیزم برای سوخت و یا استفاده های دیگه مثل کومه ساختن. در این چور موارد به خصوص اگر شاخه تر و از یه حدی ضخیم تر باشه، نه کاردهای شکاری و نه تبرهای خشکه بر موجود، هیچکدوم نمی تونن کمک زیادی توی اینجور موارد به آدم بکنن و دقیقا کمبود یه همچین وسیله ای حس می شه و روی همین حساب، خیلی وقت بود که دنبالش بودم تا اینکه دیشب در کمال ناباوری یدونه اشو  از علیرضا کادو گرفتم!!! و کلی خوش به حالم شد:)) و امروزم هم یه مقداری وقت گذاشتم و یه کم اسپرتش کردم:)) و خلاصه همونی شد که سال ها دوست داشتم که داشته باشمش... عموعلی دستت درد نکنه!


شنبه ٥ شهریور ،۱۳۸٤

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا