به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

شوکران!!!

 

 by ali ameri

1-       یه وقت اصلا فکر نکنین این پروانه ها حالش بد بوداااااا... اتفاقا خیلی هم توپ بود، بچه ها شاهدن؛ داشتم 5 دقیقه باهاش بازی می کردم تا بالهاش رو باز کنه و ازش عکس بگیرم! بعدش هم که بالاخره حوصله اش از این نشئه پرونی ما سر رفت و پرید، بد جور تلو تلو می خورد و بال می زد:))

 

  

۲-       توی همین برنامه اخیر دماوند، شب اول توی رینه غیر از ما 3 تا لهستانی هم بودند که آدمهای جالبی بودن، اول که خیلی سبک و ارزون سفر کرده بودن تا به اونجا رسیده بودن، دوم اینکه بیولوژیست بودن و به گفته آقای فرامرزی پور یه مجموعه بزرگ از مار و عقرب و رتیل جمع کرده بودند و از همه جالبتر اینکه قله رو از روی کروکی که 20 و چند سال پیش مادر یکیشون از صعود دماوند تهیه کرده بود، صعود کرده بودند، اون هم از مسیر قدیمی بر روی جبهه جنوبی که دیگه صعود کننده های عادی از اون استفاده نمی کنن. به این فکر کردم که بعضی قومیت و ملتها چقدر خوب و دقیق کارهایی رو که انجام می دن رو document  می کنن، که بعدا به این خوبی قابل استفاده هستن برعکس بعضی از ما ها که نه تنها هیچ علاقه ای به این کار نداریم بلکه می ترسیم خدای نکرده یکی این کاری رو که ما انجام دادیم رو انجام بده واسه همین مستندات موجود رو هم یا از بین می بریم یا قایم می کنیم که مبادا دست یکی بیفته!

 

 

by ali ameri 

 

by ali ameri

3-       این عکس رو توی ارتفاع حدود 4800 متری توی دماوند گرفتم. توی ارتفاعی که دیگه تقریبا از حیات مشهود خبری نیست و دیگه هر چی هست سنگ هست و برف هست و یخ، و دیدن همچین هیولایی خیلی جالب بود... فاصله بین دو سر بالش فکر کنم چیزی حدود 2 متر بود! لطفا هر کی که می تونه در مورد اسمش راهنمایی کنه... (عکس دوم رو بعدا اضافه کردم شايد کمک کرد!)

 

4-       اسباب کشی "شاهو" به خانه جدید:)

 

5-       وبلاگ "کوله کش" و مقاله ی جالب دیگری مورد تفنگ و فشنگ های ساچمه زنی...

 

6-       یکی از دوستان در بخش نظرات یکی از مطالب قبل خواستار سایتی شده بودند که در مورد اصول اولیه کوهنوردی صحبت کرده باشد که من همانجا جواب ایشان را دادم که گویا جواب را دریافت نکرده اند و دوباره سوال را پرسیده اند... همانطور که قبلا هم گفتم، آقای ع. عزیز اللهی در  وبلاگ خودشان در این  مورد مطالب خوبی خوب و جامعی نوشته اند که می توانید آنها را اینجا بخوانید!

 

تذکر: پست این مطلب به معنی مختومه شدن بحث مطلب قبل نیست و همچنان علاقمند هستم که چنانچه مایل باشید در آن مورد به گفتگو و تبادل نظر بپردازیم!


شنبه ۱ امرداد ،۱۳۸٤

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا