به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

از قدیم گفتن: " حرمت امامزاده رو متولیش نگه می داره!"

دوستان خوبم- نویسندگان محترم سایت " پایگاه اطلاعات کوهنوردی ایران " (اينجا) شمایی که در پانوشت تمام صفحات سایت خود عبارت

 

 کليه مطالب متعلق به سايت Persianebuy مي باشد و هرگونه کپي برداري ، نشر و انتشار مطالب آن بدون هماهنگی خلاف شرع و قانون مي باشد.

 

 

را درج کرده اید. آیا خود به این گفته خود پایبند بوده اید؟ آیا در قرار دادن مطالب تالیفی دیگران در کنار مطالب خود، قبلا  با صاحبان آن اثر هماهنگی نموده اید؟ یا حتی از ذکر منبع آن مطلب نیز خودداری نموده اید؟

انتظار ندارم که بگویید که سهوی بوده، که از شمایل سایت بر می آید که خود اهل بخیه اید و این دلایل اصلا باور پذیر نیست. لطفا پاسخ دهید!

 

 

پ.ن.1: چند ماه پیش در آمار کانتر بلاگم، دیدم که از سایت نا آشنایی ویزیتر دارم، از روی کنجکاوی آن لینک را باز کردم و با تعجب تمام دیدم که بله دوستان نا آشنایی مقاله ای را که در مورد " آتش افروزی" را نوشته ام، تمام و کمال حتی بدون درست کردن غلطهای تایپی آن( احتمالا برای رعایت امانت!!!) در سایت خود( اینجا ) کپی پیست نموده اند و فقط لطف نموده و لینک منبع آن مطلب را با فونتی که به زحمت خوانده می شد در ذیل مطلب آورده اند!!! حالا می گویم همانگی و کسب اجازه به کنار حتی این کار را نکردند که فقط خبرکی بدهند که آقا ما این کار را کرده ایم و ...

بگذریم، خیلی سخت نگرفتم، فقط به گذاشتن کامنتی من باب اعتراض به این عملشان بسنده کردم، گویی اینکه اگر از خودم اجازه می گرفتند با کمال میل مطلب را در اختیارشان می گذاشتم. البته این را هم بگویم که تنها آن مطلب من نبود، بلکه از دوستان دیگر هم مطالبی آورده بودند و در ضمن دوستان هم تذکرات مشابهی هم به آنها داده بودند. که البته دلایلی به شدت غیر منطقی از قبیل مشکلات مالی و ... اینها را در جواب تذکراتشان دریافت نموده بودند.

اما اکنون گویا دوستان پای را از این فراتر از این قضیه گذاشته اند و حتی از گذاشتن همان لینکی که به زحمت خوانده می شود هم خودداری نموده اند و مطالبی را که آقای پارسایی در " کوه ها و آدم ها " نوشته بودند را تمام و کمال حتی بدون کوچکترین اشاره ای به نویسنده آن، در سایت خود آورده اند و احتمالا از این عمل خود دچار ذوق و شوق مضاعفی شده اند و به تبلیغ وسیع سایت خود در میان وبلاگهای مرتبط پرداخته اند!

اما طنز قضیه: چند روز قبل بود که سراغ "کوه ها و آدم ها" را از آقای پارسایی گرفتم و ایشان هم در جواب دلایلی را ذکر نمودند که جای تامل بسیار داشت و فردای آن روز هم جوابی دیگر را برایم فرستادند به پیوست تلخندی و یک لینک که آدرس سایت دوستان بود و این عبارت که : " کوه ها و آدم ها  که دنبالش می گشتی، اینجاست!!!".

 

پ.ن.2: این مطلب فقط انتقادی بود از این عمل ناپسند و قصد دیگری در کار نبود و نیست و این انتقاد فقط به این علت بود که فکر می کنم که اگر ما در کارهایی که انجام می دهیم، کمی به اعتبار خود اهمیت دهیم و کمی آینده نگر تر باشیم، ناچاریم که قواعد بازی را رعایت کنیم، تا که اقبالمان همیشگی باشد، نه شهابی که دمی بدرخشد و دمی بعد خاموش گردد...


پنجشنبه ٦ اسفند ،۱۳۸۳

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا