به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

 

 

تعداد کلیک

 

 

عنوان لینک

 

36

مار گزیدگی و روش های مقابله با آن

30

آب پاکیزه

33

سگ گزیدگی

33

بیرون آوردن قلاب ماهیگیری

51

شکار کبوتر

42

شکار کبک

36

سرپناه-1

21

سرپناه-2

19

سرپناه-3

43

تمرینات روحی و روانی

33

کیت نجات

جدولی که در بالا مشاهده می فرمایید بیانگر تعداد دفعاتی است که هر کدام از لینک های ستون سمت چپ(مطالب آموزشی) کلیک شده اند و به نوعی بیانگر سلیقه خوانندگان این وبلاگ است و بررسی آن از حیث آماری نتایج جالبی را برای خود من داشت. جالب اینکه در همین مدت کوتاه بيست روزه مطالب حدود 344 دفعه داونلود شده اند که بیشترین تعداد مربوط به مطلب شکار کبوتر و کبک بوده است و این برای من این نتیجه را دارد که تعداد خوانندگان علاقه مند به شکار خیلی بیشتر از آنی است(نسبت به بقیه طیف ها) که فکر می کردم... !

به هر حال در ادامه مطالب آموزشی، امروز لینک دیگری را اضافه کردم در مورد بحث "آتش افروزی" که به معرفی انواع آتش زنه ها و کلیات مطلب خواهد پرداخت و امیدوارم که در فرصت های آتی بتوانم ادامه آن را نیز آماده کنم. امیدوارم که مفید فایده واقع بشود.

برای همه شکارچیان خمار، صدور پروانه را از خداوندگار یکتا خواستارم. همگی خوب و خوش باشید و تیغ برراآ:)

 

 

پانوشت:

اگر دوستی از زنجان خواننده این صفحه است ممنون می شوم اگر برای من به همین آدرس موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه یک ایمیل بزند:) 


یکشنبه ٢٩ امرداد ،۱۳۸٥

شاهینیدونه از اون جنتلمناش:))سلطان ساولانِ ما!

دیروز:

 

می‌گويند روزی كه برف‌های ساوالان تمام شود، قيامت در خواهد گرفت. سبلان بر‌فراز زاگرس سر به فلک کشيده مقدس‌ترين كوه ايران است. گفته می‌شود كه مزار يكی از پيامبران در قلعه سبلان قرار دارد و بنا بر باور‌های مردم، اين مزار، مزار زردشت است. متون كهن فارسی هم به رابطه سبلان و زردشت اشاره دارند و آن جا را مكان نيايش و عبادت زردشت می‌دانند. ذكريای قزوينی می‌نويسد: "زردشت از شيز (شهری در كنار درياچه چيچست اروميه) به سبلان رفت و درآن جا عزلت اختیار کرد و کتابی موسوم به اوستا آورد."مولف ناشناخته «هفت كشور»، مضمون بالا را به اين صورت آورده است: "زردشت حكيم از آذربايجان بود و در كوه سبلان كه كوهی مشهور باشد پانزده سال مجاور شد، زند و پازند بساخت و دعوت آغاز كرد." نام سبلان هنوز يكی از مهمترين سوگند‌های ساكنان اطراف كوه و عشاير كوچنده شاهسون به شمار می‌آيد. سوگند را به عنوان «سلطان ساولان» ياد می‌كنند چرا كه كوه بدين نام شناخته می‌شود. اهالی باور دارند كه وقتی نام سبلان برده می‌شود به ويژه وقتی به آن سوگند ياد می‌كنند، مار از شكارش دست می‌كشد.مردم منطقه بر اين باورند كه سبلان يكی از هفت كوه بهشت است... (از شاهو)

 

 و امروز:

 

by Ali Ameri 

سطل های زباله طرح جهادی جمع آوری مکانیزه زباله از سطح شهر تهران که نام "سبلان" را بر خود یدک می کشند...


شنبه ٢۱ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین 

از دور دیدش، مستقیم به سمتش می آمد. سر را دزدید، ضامن تفنگ را آزاد کرد... نزدیک و نزدیک تر آمد، سریع و مستقیم... نقطه سیاهی که کم کمک رنگ و شکل می گرفت... از روی سرش رد شد، به زانو شد و نشانه گرفت. دیدش، بالا کشید. جلوتر دیوار سنگی بود که پشتش در امان بود... تا جایی که قدرت داشت؛ بال زد. از سمت چپش صدایی شنید، به راست کشید. ضربه محکمی خورد،احساس سوزش و درد وجودش را آکند، یکی از بال هایش دیگر فرمانش را نمی برد... خودش را کشاند...  دیوار سنگی را رد کرده بود؛ خودش را رها کرد... به پشت افتاد. خورشید را از فراز دیوار سنگی دید... 

.

.

.

...گوشش از صدای تیر زنگ می زد، قطره ای عرق با خنکی چندش آوری از روی پیشانیش قل خورد و از گونه اش پایین آمد... به پوکه ای نگاه کرد که روی زمین افتاده و به دود باروتی که با تنبلی خاصی خودش را از آن تو بیرون می کشید. به بالای صخره نگریست. آن سو تَرَک، نفسی ایستاده بود... 


چهارشنبه ۱۸ امرداد ،۱۳۸٥

شاهینبدون شرح!

قلم محسن رو از همون وقتی که توی کلونی 80 می نوشت، دوست داشتم... ساده، روان و بی آلایش. حالا هم تازه نفس داره شرحی بر بدون شرح می نویسه:) بهش تبریک می گم و شما رو هم دعوت می کنم که دمی را با او باشید...


یکشنبه ۱٥ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین
مادر...


:)

بعد از مدت ها فرصتی شد که دستی به سر روی اینجا بکشم و از اون حال و هوای زمستونی درش بیارم و هم در راستای استفاده از امکانات جدید پرشن بلاگ یه لینک دونی از مطالب پراکنده ای که هم اینجا و هم این طرف اون طرف نوشته بودم درست کنم که اون گوشه سمت چپ قابل استفاده است. امید که به تدریج بتوانم کاملترش کنم!


دوشنبه ٩ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین 

By Ali Ameri 

درس اول...


جمعه ٦ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین 

By Ali Ameri

What makes a man to wander?
What makes a man to roam?
What makes a man leave bed and board
And turn his back on home?
Ride away, ride away, ride away...

The opening credits  of The Searchers (1956)- John Ford


دوشنبه ٢ امرداد ،۱۳۸٥

شاهینجسته و گریخته از روزنامه ها...

- توضیح اداره کل محیط زیست مازنداران به روزنامه شرق(دیروز)

 

شرق: اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران درباره درج گزارش هاى مرتبط با قتل محيط بان خراسان شمالى در روزنامه شرق در ۲۱ تيرماه ۸۵ نكاتى را در قالب تذكر اعلام و تاكيد كرده است به منظور افكار عمومى و انعكاس حقايق بازگو نشده به قيد فوريت درج شود. در اين نامه آمده است. در قسمت پایانی آن می خوانیم:

 

... ۳- استفاده از نيروهاى كارآمد و متخصص و بهره ورى از توان و استعدادهاى بالقوه موجود به منظور ساماندهى امور و بهينه سازى اوضاع ازجمله اولويت هاى دولت كريمه جمهورى اسلامى و مهرورز محسوب مى گردد. خوشبختانه شناسايى و به كارگيرى مطلوب اين نيروها در زمان تصدى سركار خانم دكتر واعظ جوادى جزء سياست   هاى اصلى سازمان در بخش ساماندهى نيروى انسانى مى باشد. از اين رو بهره گيرى از توان مديرى كارآمد همچون آقاى يحيى شاهكومحلى در استان تازه تاسيس خراسان شمالى و با اهميت زيستى كه مناطق طبيعى بالايى دارد و در قالبى ديگر از سلسله مراتب ادارى مستثنى از اين قاعده نبوده و نخواهد بود. مشاراليه در برهه اى از زمان جهت اعمال سازوكارهاى قانونى و بهينه سازى اوضاع و شرايط بغرنج ناشى از تاخت و تاز هاى بى حد و حصر افراد سودجو و خائن به ميراث طبيعى به خطه اى ديگر از اين مملكت و در راستاى خدمات رسانى بهتر اعزام گرديد كه اين مهم نه تنها در هاله اى از ابهام نبوده بلكه جزء افتخارات ايشان در طول ۲۰ سال و اندى خدمت تلقى مى گرديد كه هماره خود را حامى بى ادعاى محيط زيست عنوان و انجام وظيفه در تمامى اقصى نقاط مملكت را جزء مبانى اعتقادى و اخلاقى و شرعى خويش مى پنداشت. لذا درج اخبارى از اين دست كه انتقال ايشان در گيرودار چالش  هاى پيش آمده عديده نامعلوم بوده تخطئه حقايق محسوب گشته و قابل اغماض نمى باشد.

 

گفتیم خب و باریک اله به شما و دولت مهرورز که این طوری از سرمایه هاش محافظت می کنه. راستی یه جلیقه ضد گلوله، یه تفنگ بی هوشی و مهمات مربوطه اش و ... چقدر قیمت داره؟

!

2- چه می کنه این همشهری!

 

در صفحه آخر روزنامه امروز در قسمت گشتی در خبرها می خوانیم:

 

مسواک زدن گرگدن!

لندن: در باغ وحش شهر لندن دو كرگدن غول پيكر وجود دارد كه دندانپزشكان به طور مداوم به معاينه دندانهاي اين دو حيوان مي پردازند. حتي دو بار در روز دندانهاي اين كرگدنها مسواك مي شود. البته مسواك زدن دندانهاي اين حيوانات كار ساده اي نيست چون بايد با يك جاروي بلند اين كار را انجام داد.

 

خب مثل اینکه اون اشتباه یوزپلنگ و پلنگ چندان اتفاقی نبوده، باز هم گلی به جمال اونها... این یکی ها دیگه گرگدن رو جای اسب آبی قالب کردن، شاید هم برعکس:))

می دونم، شاید توی این گیر و دار و اوضاعی که الان توی این دنیای وانفسا هست و اتفاقن ما هم درست وسطش گیر کردیم، گیر دادن به این مسایل خیلی فانتزی و مسخره به نظر بیاد. اما خب یه چیزی هم هست: همشهری جز پر تیراژ ترین روزنامه هاست، صفحه آخرش جزو پر خواننده ترین صفحه هاش هست و یه نیم خط آگهی توش خدا تومن قیمت داره و ... اصلن ولش کن یه مترجم یه اشتباه ساده(؟) کرده دیگه... اصلن این برات اهمیتی داره، اصغر!!؟


یکشنبه ۱ امرداد ،۱۳۸٥

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا