به 'درکوه' خوش آمدید
در کوه

امشب می خوام مست بشم...

من هفته پیش کامپیوترم خراب شد،این خرابی خورد به این چند روز تعطیلی تا امشب که بالاخره رسید به دستم.به همین خاطر بود چند روز مطلب جدید ننوشتم،وگرنه اینقدرا هم خرخون نیستم!!!!

*گرد آمدیم:

شبچره ای بود و آتشی،

گفت و شنید و قصه و نقلی ز سیر و گشت...

وقتی که بر شکفت گل هندوانه،سرخ

در اوج سر گذشت

یلدا شب بلند،شب بی ستارگی

لختی به تن طپید و به هم رفت و در شکست.

به خانه می شدیم که گرد سپیده دم

بر بام می نشست...

«سیاوش کسرایی»

*امیدوارم امشب همه خوش باشین!!!!


یکشنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٢

شاهینديگه...

اون فايل آتش افروزی رو گذاشتم اينجا؛برای دانلودش روش کليک راست کنيد و بعد گزينه  save target as انتخاب کنيد.

*يکی دو ماه پيش وقتی وی بحبوحه برنامه های کوه بودم اين مطلبو نوشتم،شايد بعضيا خونده باشن ولی چون خودم خيلی دوستش دارم دوباره ميذارمش...

 

زيبای من
 
می بينمش:دور و دست نيافتنی چيزی مثل اميد و يا آرزويی زيبا,مشکل می نمايد ولی چاره ای نيست,يعنی وقتی اين پايينی ديگه چاره ای نداری چاره ای جز رفتن و رفتن,که او می خواند تو را...

پا ها را رها ميکنی که بروند به همان سوی که خود می دانند و چشمهايت دعوتند به جشن نظر بازی و هوسرانی و چه ملتهبند امروز و چه نرم می خرامند به بلندای هر صخره,همراه هر سمندری به زير سنگ,به دنبال هر عقابی در اوج آسمان و شايد به دنبال رودی در کف دره.و گوشها می شنوند هر آنچه بخواهند و تنت از آن باد به بهای يک بوسه,بوسه ای سرد از رخ گلگونت.و امروز همه آزادند می بينی,می شنوی,می بويی,می روی و می روی......  

 

دگر راهی نمانده,يک قدم يا يک سنگ و شايد هم که رسيده ای,ديگر نه پای می خواهی برای رفتن,نه چشم برای ديدن و نه گوش برای شنيدن,حسی درت به وجود می آيد ورای ديدن و شنيدن که تو خود را شکسته ای و اين هديه آن زيباست به تو,همان آرزوی دور و دست نيافتنی که اکنون زير پای توست,قله.


سه‌شنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸٢

شاهینخيلی خوشحالم...

حقارت صدامو ديدين؟

خوشحالی مردم عراقو چی؟

دلتون به حال خودمون نسوخت؟

چيزی آرزو نکردين؟؟؟

 

 

 

 

 

 

 

 


یکشنبه ٢۳ آذر ،۱۳۸٢

شاهینقله زيباست/قله بلند است/قله پير است...

راستش شاید دیگه وقت نکنم مثل سابق بنویسم چونکه امتحانا داره شروع میشه و منم حسابی عقبم(خدا خودش این ترمو ختم به خیر کنه!) اومدم یه چند خط بنویسمو برم...

 روی در بوفه دانشکده چند وقتی بود که اینو چسبونده بودن:

 

"دوست داشتن بهترین نوع مالکیت و مالکیت بدترین نوع دوست داشتن است."

 

حالا مایی که یه حیوونو توی قفس برای خودمون میخوایم،مایی که شکار میکنیم،مایی که تا یه جای زیبا میبینیم میخوایم یه حصار دورش بکشیمو مال خودمون بکنیمش،مایی که به هر جای بکری میرسیم میخوایم یه اثری اونجا از خودمون به جا بذاریم،مایی که...

مطمئنا جزو بهترین دوستداران طبیعت نیستیم؛شاید بدترینش...!!؟

کانال یک،یه فیلمی پنجشنبه شب نشون داد به اسم "جغد خاکستری" ،پیام اصلی فیلم که از دهان شخصیت اول فیلم گفته شد این بود:

 

"ما فرزندان زمینیم نه اربابان آن."

 

گفتم که:دوستی

گفتم که:صلح،عشق،برابری

گفتم که:زیستن همه با هم به آشتی؛باشد که تا خرد بنشیند به داوری...

«سیاوش کسرایی»

   

فعلا...

 

 

 

 


شنبه ٢٢ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت هشتم(آخر)

 

نکات تکمیلی:

 

۱-برای جلو گیری از هدر رفتن حرارت آتش می توانیم با ساختن یک دیواره سنگی یا چوبی به شکل نیم دایره بر دور آتش حرارت آن را به سمتی  که می خواهیم(جهت مقابل دیواره) رفلکت کنیم.

۲-در فصل زمستان و هنگام برف هیچگاه در زیر درختی که برف بر روی آن نشسته است آتش روشن نکنید و اگر مجبور به این کار هستید قبل از آن برف درخت را بتکانید.

۳-هیچگاه مستقیما بر روی برف آتش درست نکنید،برای اینکار قبلا محلی را برای درست کردن  آتش با استفاده از سنگ یا چوب بسازید.

 

توجه: نکات بعدی در مورد تعهد ما نسبت به طبیعت و آتشی است که در آن برافروخته ایم:

 

۴-اگر در محیطی آتش روشن می کنید که مملو از چوب،خا رو خاشاک و مواد سوختنی است؛ابتدا مکانی را که میخواهید در آن آتش روشن کنید را به طور کامل از مواد سوختی پاک کنید و سپس با چیدن سنگ به دور آن یک دیوار کوتاه درست کنید تا آتش نتواند بر اثر وزش باد گسترش پیدا کند و باعث یک آتش سوزی نا خواسته شود.

 

۵-جز در مواقع واقعا اضطراری از شاخه های سبز و تازه درختان به عنوان سوخت استفاده نکنید.

 

۶-اگر برای روشن کردن آتش از بته استفاده می کنید؛حتی الامکان آنها  را از ریشه در نیاورید بلکه با استفاده از یک وسیله تیز(کارد،داس...)قسمتی از آنها را که بیرون از خاک است ببرید.

 

خیلی مهم:

۷-به عنوان یک طبیعت دوست متعهد مسئولیت کامل آتشی را که برافروخته اید به عهده بگیرید و در هنگام ترک محل از خاموش بودن آن اطمینان کامل حاصل کنید.

 

 

ممنون از اینکه تا اینجا همراه من بوده اید،و امیدوارم که مطالب نوشته شده مفید فایده واقع شده باشد.سعی میکنم در اولین فرصت کل این مقاله را به صورت یک فایل pdf یاtext توی بلاگم قرار دهم تا اگر کسی خواست کل مطلب را به طور یکجا داشته باشد بتواند از آن استفاده کند.

 

در خاتمه از کلیه عزیزانی که مطلب را خوانده اند تقاضا می کنم هر پیشنهاد یا انتقادی نسبت به مطالب نوشته شده دارند مرا از آن محروم نکنند.

 

 «پایان»

 

 

 

 

 


پنجشنبه ٢٠ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآ-آ...

تا حالا شهاب ديدين؟

يک لحظه انفجار نور بعدش يه خط نورانی زرد در حال سقوط بعدشم هيچی فقط خاطره ای که توی ذهن آدم ميمونه...

يادتونه آخرين باری که شهاب ديدين کی بوده؟ کجا بوده؟

اما ستاره چي؟

شده هيچ وقت ديدن يه ستاره براتون تبديل به خاطره ای شده باشه که توی ذهنتون باقی بمونه؟ که الان يادتون باشه؟   

شهاب يه لحظه است،ولی ستاره به قدمت هستی بوده،همونيه که پدران ما هم می ديدنش.

 

بودن يا نبودن يا چگونه بودن،مساله اينه،نه!!؟


چهارشنبه ۱٩ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت هفتم

روشهای روشن کردن آتش

 

روشهای زیادی بسته به نوع و اندازه چوبهای موجودبرای آتش روشن کردن وجود دارد،من در اینجا دو روش بسیار ساده و کاربردی را توضیح میدهم:

 

روش اول:

 

اگر در بین چوبهایی که جمع آوری کرده اید کنده(چوب قطور) هم هست از این روش استفاده کنید:

کنده را بر روی سطح صافی قرار دهید به طوریکه امتداد طول کنده در جهت وزش باد باشد سپس یک طرف یا دو طرف(بسته به حجم آتش مورد نیاز)طول کنده را به طور کاملا فشرده از مواد آتش گیر مانند خاروخاشاک و.. پر کنید.سپس چوبهای نازکتر را به طور اریب به صورتی که با کنده زاویه 90 درجه بسازند را روی کنده بچینید سپس مواد آتش گیر را روشن کنید وقتی خوب شعله ور شدند مقداری از همان مواد را هم روی چوبها بریزید تا چوبهای نازکتر خوب مشتعل شوند.این نوع آتش احتیاج زیادی به مراقبت ندارد فقط هر از چند گاهی به آن چوب اضافه کنید .

 

روش دوم:

 

اگر کنده در اختیار ندارید و چوبها همه نازکند از این روش استفاده کنید:

چاله کوچکی در زمین درست کنید و آن را به طور فشرده مملو از مواد آتش گیر کنید سپس چوبها را  به صورت شعاعهای دایره ای که مرکز آن وسط چاله است بچینید به طوری که سرهای آنها بر روی هم قرار گیرد و حالت طبقاتی پیدا کنند.مواد زیرین را روشن کنید و وقتی خوب مشتعل شدند باز هم از مواد اتش گیر بر روی چوبها بریزید تا چوبها خوب بگیرند،این آتش احتیاج به نگه داری دارد و باید با عوض کردن جای چوبها  و اضافه کردن چوب از خاموش شدن آن جلو گیری کنید.

 

در پست بعدی نکات تکمیلی را مطرح میکنم و بحث را میبندم...

 


سه‌شنبه ۱۸ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت ششم

3-سوختها

 

همانطور که گفته شد سوختها موادی هستند که اشتعال آنها هدف نهایی پروسه روشن کردن آتش است؛از عمده ترین این مواد می توان به چوب،فضولات خشک حیوانات،زغال و... اشاره کرد.

 

لازم به ذکر است که چوب یا زغال هرچه سبکتر باشند تندسوزتر هستند و البته سریعتر هم آتش می گیرند.چوب درختان سوزنی برگ مثل سرو و کاج به علت داشتن صمغی که خوب می سوزد،خیلی سریع آتش می گیرند(البته به شرطی که خشک باشند).

چوبهای تازه درخت به هیچ عنوان سوخت خوبی به شمار نمیایند و هنگام سوختن دود بسیار غلیظی در هوا منتشر می کنندکه به هیچ وجه مطلوب نیست،در صورت استفاده از این چوبها باید ابتدا آنها را در اطراف آتش قرار داد تا خشک شوند و سپس از آنها استفاده نمود.

 

فضولات خشک حیوانات نیز سوخت بسیار مطلوبی به شمار می آیند و می توانید از آنها نیز به عنوان سوخت استفاده نمایید.

 

نکته : در فصل زمستان از به همراه داشتن مقداری زغال سبک چوب (زغال لیمو یا نارنج برای کار ما مطلوب نیستند) هیچگاه ضرر نخواهید کرد،این زغال ها میتوانند به عنوان هسته اولیه به کار روند و حرارت ناشی از آنها میتواند چوبهای آبدیده زمستانی را به خوبی خشک کند!

 

ادامه بحث در مورد روشهای آتش روشن کردن خواهد بود...

 

 


دوشنبه ۱٧ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت پنجم

ادامه بحث آتشگیرها

 

طرز تهیه فتیله پارافینی

 

برای درست کردن این فتیله احتیاج به نخ قرقره ،پنبه،پارافین مذاب(میتوانید شمع را بر روی حرارت خیلی ملایم ذوب کنید) و مقداری سیم نازک آهنی (سیمهایی که در گل سازی مصرف دارند) داریم.

 

ابتدا یک گلوله  نسبتا بزرگ پنبه را بر میداریم و آنرا به شکل یک نوار 10 سانتی در می آوریم قطر این نوار باید به حدی باشد که وقتی آنرا فشرده می کنیم کمی از یک مداد معمولی ضخیم تر باشد(حدود 7-6 میلیمتر)سپس از سیم یک قطعه به طول 20 سانتیمتر مبریم و آن را در طول نوار پنبه ای فرو میکنیم به طوری که از طرف مقابل حدود 1 سانتیمتر بیرون بزند سپس با نخ قرقره به صورت کاملا فشرده دور نوار پنبه ای را می پیچیم در این هنگام فتیله شما باید به شکل فشفشه در آمده باشد!

سپس فتیله را به مدت 15 دقیقه در پارافین مذاب غوطه ور میکنیم و سپس آن را در معرض هوای آزاد قرار می دهیم تا پارافین جذب شده به خوبی ببندد.

به این روش 5-4 عدد فتیله درست کنید  وبه دور هر کداو ورق نازکی از کاغذ بپیچید تا به هم نچسبند،و انها را در جایی مصون از رطوبت و گرمای زیاد قرار دهید.

از سیم آهنی میتوانید به عنوان دسته استفاده کنید یا اینکه اگر خواستید از فتیله به عنوان منبع روشنایی استفاده کنید براحتی می توانید آن را در هر شکاف یا خاکی فرو کنید.

 

در ادامه مطلب به سوختها خواهم پرداخت...

 

 

 

 

 

 

 


یکشنبه ۱٦ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت چهارم

قسمت دوم:«آتش گیر ها»

 

همانطوری که پیشتر ذکر شد آتش گیر ها موادی هستند که به آسانی آتش می گیرندو ما برای به وجود آوردن هسته اولیه آتش از آنها استفاده می کنیم،به عنوان مثال نفت ، الکل، برگ خشک درختان،خارو خاشاک،بته های کوچک،کاغذ ،پنبه، قرصهای الکل جامد و...از جمله این مواد هستند.

اگر قرار به انتخاب در بین این مواد باشد؛من خودم نفت را به همه اینها ترجیح میدهم،اگر چه این انتخاب ممکن است غیر حرفه ای بنماید ولی مزایایی دارد که نمی توان  به سادگی از آنها چشم پوشید،از جمله اینکه  میتوان مطمئن بود که هر چوبی را هر قدر که خیس شده باشد (به شرط آرایش درست چوبها)میتوان روشن کرد،و این نکته در فصلهای  خیس سال بسیار حائز اهمیت است.

از نفت که بگذریم در مورد الکل باید بگویم که شعله آن قوت چندانی ندارد و در برابر باد نیز شعله آن مقاومت شعله نفت را ندارد،پس اگر قرار به بردن آتش گیر مایع باشد همان نفت خیلی کاراتر و بهتر است ،البته به شرطی که خوب آن را بسته بندی کنید به طوری که هیچ نشتی به داخل دیگر  وسایل نداشته باشد.

بعد از آتشگیر های مایع بقیه آنهایی که ذکر شد در یک رده قرار میگیرند و اولویت خاصی نسبت به هم ندارند.

 

توجه :در فصلهای خیس سال حتما آتشگیر به همراه خود داشته باشید،چند برگ روزنامه یا یک شیشه کوچک نفت یا چندتا قرص الکل جامد میتوانند در این شرایط خیلی به شما کمک کنند!

 

در ادامه مطالب به طرز تهیه فتیله پارافینی که میتواند به عنوان آتشگیری کارا عمل کند خواهم پرداخت...

 


شنبه ۱٥ آذر ،۱۳۸٢

شاهینجمعه تعطيل است!

امروز ديگه آتش افروزی نداريم چون جمعه هست و تعطيله!

بعدشم اينکه يکی از بچه ها می گفت:"بابا علی آتيش روشن کردن که اين حرفا رو نداره،دوتا چوب ميذاری رو هم آتيششون ميزنی ديگه!"

حالا هر کی ميگه اين حرفا رو نداره اينجا رو کليک کنه ببينه توی فرنگستون چه چيزايی ميفروشن!.تازه من فقط يه search کوچولو کردم،اگر خوب می گشتم مطمئنم چيزای بهتری هم می شد پيدا کرد!

از اين حرفا که بگذريم،بايد بگم دلم بد جوری واسه کوه تنگ شده،مخصوصا الان که ديگه آخر هوا شده تو تهران،يه يک هفته ای هست که داره بارون مياد که حتما توی کوه برف اومده...

دلم می خواست برم رو برف تازه راه برم و به صدای برف زير پاهام گوش بدم،دلم بدجوری هوای کوه و بيابون کرده،اين امتحان معماری کامپيوتر هم سر خر شد اين هفته وگرنه حتما يه شکاری ميرفتيم با برو بچ،البته فعلا توی کوه که نبايد راه برم ولی همينقدر که ميرفتم اونجا يه آتيشيو يه چايی از قوري، سياه بازم خودش کليه!.اقلا ميتونستم چند تا تير به قوطی کنسرو بزنم،اصلا الان بد جوری دلم هوس تيرزدن کرد،وای که اين بوی دود باروت چقدر خوبه مخصوصا توی زمستون!

توی زمستون  بعد تير زدن آدم کمر تفنگو که ميشکنه که فشنگ عوض کنه؛دود باروت که داره توی لوله پيچ ميخوره و مياد بيرون،و بوش که هوا رو پر ميکنه،خيلی دل انگيزه!

بابا به خدا شکار فقط حيوون کشتن نيست،يه دنياييه،يه جور عشقه،يه جور زندگيه که بد ترين قسمتش همون حيوون کشتنه!!!

 


جمعه ۱٤ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت سوم

روش دوم :ساختن یک قوطی کبريت ضد آبآرامشبخش...

 

برای این کار به یک قوطی خالی فیلم ،یک شمع،مقداری پنبه  و مقداری چسب برق احتیاج داریم.

یک قوطی خالی فیلم تقریبا گنجایش یک بسته کبریت پر را دارد.

 

در چیدن کبریتها در داخل قوطی به این روش عمل کنید:

 

1-یک لایه نازک پنبه در ته قوطی قرار دهید؛این لایه پنبه ای مانند محافظی سر های گوگردی چوبها را در بر میگیرد و مانع سایش آتها به هم می شود.

2-دو کاغذ سمباده کبریت را هم ببرید و در داخل قوطی قرار دهید.

3-کبریتها را طوری بچینید که که سرهای گوگردی آنها در کف قوطی و بر روی پنبه قرار گیرد؛این نحوه چیدن به این خاطر است که در هنگام استفاده اگر با دست خیس مجبور به برداشتن کبریت بشویم رطوبت دست باعث خیسی سر گوگردی نشود.

4-کبریتها را به طور متراکم کنار هم بچینید به طوری که جای بازی نداشته باشد،البته نه آنقدر که سبب شکستگی سر های گوگردیشان شود.

5-اگر طول چوب کبریتها کمتر از طول قوطی بود روی آنها یک گلوله پنبه ای قرار دهید تا بعد از بستن درقوطی نتوانند از جای خود تکان بخورند و بر روی هم بلغزند.

6-بعد از اینکه از کاملا بسته شدن در قوطی مطمئن شدید ور در قوطی را کاملا با پارافین مذاب آب بندی کنید برای اینکار میتوانید از یک شمع روشن استفاده کنید.

7-خیلی سریع تا پارافین کاملا نبسته،با استفاده از چسب برق درو در قوطی را 6-5 دور محکم چسب بپیچید.

 

از مزایای این قوطی این است که حتی اگر داخل آب بیفتد بر روی آن شناور میماند و کبریتهای داخل آن از رطوبت مصون می باشند.

توجه:از این کبریت در مواقع کاملا اضطراری استفاده نمایید و در حالت عادی از دیگر کبریتهایی که باید حتما به همراه داشته باشید استفاده کنید. 

 

نکته :در شرایطی که باد میوزد و کبریت روشن کردن مشکل است میتوان به جای یک کبریت از چند کبریت استفاده کرد به این ترتیب که کبریتها را طوری بگیرید که سر کبریت  دوم مماس بر انتهای گوگرد کبریت اولی باشد (به شکل پله) و سپس کبریت بکشید.

 

در پست بعدی در مورد آتشگیرها صحبت میکنم...

 


چهارشنبه ۱٢ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت دوم

2-کبریت:

 

مشخصات یک کبریت خوب:

1-دارای چوب بلند باشد.

2-گوگرد سر آن زیاد باشد.

 

کبریت متداولترین نوع آتشزنه هست ولی حساسیت آن به رطوبت بزرگترین نقطه ضعف آن می باشد.پس همیشه یادمان باشد که حداقل یک بسته کبریت را در خشکترین جای ممکن قرار دهیم به طوری که مطمئن باشیم اگر وسایلمان ساعتها در زیر باران یا در معرض رطوبت قرار گیرد،کبریتها از خیسی در امانند!

اصولا نگه داری کبریت در لباس توصیه نمیشود چرا که حتی اگر رطوبت بیرون نتواند آن را خراب کند،رطوبت داخل خود لباس که ناشی از عمل تعرق است،ممکن است سبب خیسی آن گردد.

 

حال ببینیم چگونه می توانیم یک کبریت ضد آب داشته باشیم:

برای ضد آب کردن کبریت دو روش را مورد بحث قرار می دهیم:

روش اول :ضد آب کردن تک تک چوب کبریت ها که با غوطه ور کردن آنها در پارافین مایع حاصل میشود.که البته خودم به این روش اعتقاد چندانی ندارم زیرا در این حالت کبریتها در هوای سرد به خوبی روشن نمیشوند و پارافین موجود در سر آنها سبب خرابی سمباده کبریت می شود. اگر از این روش استفاده می کنید برای رفع این عیب حتما یادتان باشد قبل از کبریت کشیدن حتما پارافین موجود در سر کبریت را جدا کنید و سپس کبریت بکشید!

 

روش دوم ساختن یک قوطی کبریت ضد آب است که در پست بعدی به آن میپردازم!

 


سه‌شنبه ۱۱ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی قسمت اول

دوباره ميگم به اين بلاگ مصطفی حتما سر بزنيد،پشيمون نمی شيد!

 

**اينم قسمت اول فن آتش افروزی!

-------------------------------------------------------------------------------------------

اصولا یکی از مهارتهای اولیه که هر طبیعت گردی باید آنرا به خوبی فرا بگیرد باشد همین طریقه صحیح و موثر آتش درست کردن است. خصوصا که این امر در فصول سرد سال که ممکن است به خاطر شرایط بد جوی،شب مانی های اجباری در طبیعت صورت گیرد یا اینکه به هر علتی(گرم شدن،غذاپختن،خشک کردن لباس و...)احتیاج به آتش داشته داشته باشیم ،حالتی کاملا حیاتی پیدا میکند.

کلیات:

ما برای روشن کردن آتش به سه عامل اساسی احتاج داریم:خیلی زیباست!

 

۱-آتش زنه:وسیله ای که میتواند اولین شعله یا جرقه را برای تولید آتش ایجاد    کند،ازقبیل:کبریت-فندک-ذره بین و...

 

۲-آتش گیر:موادی هستند که به سرعت مشتعل می شوند و میتوان هسته اولیه آتش رابا آنها تولید کرد،از قبیل:خارو خاشاک،برگهای خشک،کاغذ،نفت،الکل و ...

 

۳- سوختها:موادی که اشتعال آنها هدف نهایی آتش روشن کردن است از   قبیل: چوب،فضولات خشک حیوانات، بته و ..

 

قسمت اول:«آتش زنه ها»

 

همانطور که پیشتر گفته شد؛آتش زنه ها وسایلی هستند که اولین شعله یا جرقه را برای تولید آتش ایجاد می کنند.که فندک و کبریت معمولی ترین نوع این وسایل هستند.

 

1-فندکها:

اگر توجه کرده باشید انواع و اقسام فندک با مکانیزمهای مختلف در بازار موجود میباشد ولی انواعی که به کار بحث ما می آیند از این قرارند:

 

1-بهترین نوع فندکی که می توان از آن در طبیعت و شرایط بد جوی استفاده کرد از نوعی هست که به فندک المنتی مشهور هست .این فندکها به خاطر خاصیت ضد باد بودنشان از کارایی بسیار خوبی در طبیعت برخوردارند و لی باید در اسفاده از آنها این نکته را همیشه به خاطر سپرد که:مصرف سوخت این فندکها بسیار بالاست و حتما بعد از چند بار استفاده باید شارژ مجدد شوند.

 

2-فندکهای موسوم به zippo که از سوخت مایع استفاده می کنندالبته به شرطی که از انواع مرغوب آنها استفاده شود.

 

توجه:استفاده از فندکهای معمولی گازی مخصوصا نوع موسوم به مگنتی به خاطرعدم کارایی در هوای بادی به هیچ وجه توصیه نمیشود.

 

در مطلب بعدی کبریتها و نحوه ساختن کبریت ضد آب مورد بحث قرار میگیرد...

 


دوشنبه ۱٠ آذر ،۱۳۸٢

شاهینآتش افروزی...

اول:سلام

دوم:به بلاگ مصطفی حتما يه سر بزنيد،گزارش سفر روز جمعه شونو نوشته!

سوم:از فردا می خوام يه سری مطلب در مورد فن"آتش افروزی" بنويسم،مطالبشو آماده کردم فقط بايد وقت کنم که تايپ کنم!


یکشنبه ٩ آذر ،۱۳۸٢

شاهینبرفهای کليمانجارو...

همينگوی در مورد کليمانجارو می نويسد:

 زيبا،بلند و به شکل باور نکردنی سفيد،در زير نور آفتاب.

 

 

راستشو بخواين کيليمانجارو, يه جايی هست که هميشه دوست داشتم برم.

    و بالاخره يه روزی ميرم...


پنجشنبه ٦ آذر ،۱۳۸٢

شاهینسلام

اول اينکه:

منتظر يه خبرم ميتونست هم خوب باشه هم بد ولی هرچی می گذره نميدونم چرا فکر می کنم حتما خبر بديه که تا حالا به دستم نرسيده,دعا کنيد نباشه!

دوم اينکه :

يه دوست خوب هم به جمعيت ما اضافه شده,ورودشونو تبريک ميگم!

 

**متاسفانه حدسم درست بود دو تا از دوستان خوبم در غم از دست دادن پدربزرگشون عزادار شدند!

 


چهارشنبه ٥ آذر ،۱۳۸٢

شاهینپارسال بهار دسته جمعی...

الان که فکرشو میکنم میبینم ما توی کوه خیلی شلوغیم!

یعنی یه جورایی تابلو یه جورایی که زود همه ما رو میشناسن،یادم میاد یه بار توی جانپناه امیری ما چهار تا شده بودیم مخاطب همه یعنی یه پای صحبت همه بودیم!

یاد اونروز به خیر رفتیم قله توچال تو جانپناه قله هم همینطور،بمب خنده بودیم؛خلاصه با همه رفیق شده بودیم!

توی پایین اومدنا هم که دیگه آخر آلودگی صوتی هستیم:یا داریم سوت میزنیم یا داریم آواز میخونیم؛میدونین آخه بعضی ترانه ها هست که خوندنش توی کوه خیلی مزه میده مثل اله ناز یا مراببوس یا مثلا ای ایران،یاردبستانی ویا اون ایران ای سرای...که شجریان خونده مخصوصا این آخریو همیشه یه تیریپ با محسن دوتایی می خونیم!

این محسن ما یه دفترچه داره که کلی آهنگ ردیف توشه، دیگه وقتی حافظه ای کم بیاریم به اون رجوع می کنیم!

بعدشم بگم توی کوه پایه هر نوع آهنگی هم هستیم،تازه همونجا فی البداهه آهنگ هم میسازیم که البته متخصص این امر آقا مهدیه...

یاد اون دفعه میوفتم که یکی از بچه ها با هامون اومده بود،دیگه حس میکردم اون آخرا دیگه بیچاره سرسام گرفته!!!

 

خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه...

 

 


دوشنبه ۳ آذر ،۱۳۸٢

شاهیناستوره استقامت...

 

 

 

 

 

 

نمی دانم

 

تاريخ

 

 چه لقبی به او

 

              خواهد داد!!؟


یکشنبه ٢ آذر ،۱۳۸٢

شاهینشير دره پنج شير

شخصيتی که هميشه مورد ستايشم بوده؛به خاطر مبارزه اش،به خاطر ميهن دوستيش و به خاطر صداقتی که داشت!                                     

 

 

 

 

 

 

 

آه ای پلنگ قله،آه ای عقاب اوج

گر آفرين خلقی شايسته تو بود

مرگی بدين بلندی بايسته تو بود

 

روحش شاد و نامش هميشه بر فراز باد....


شنبه ۱ آذر ،۱۳۸٢

شاهین


[ HOME | ARCHIVE | E-MAIL ]

"من گفتم:«من اون رو به یاد میآرم و یه وقتی چیزی واسه‌تون می‌نویسم که اون توش باشه...»                           ارنست همینگوی "تپه‌های سبز آفریقا